Letnia edycja Spielwarenmesse 2021 odwołana

Pierwsza letnia edycja targów Spielwarenmesse w Norymberdze miała odbyć się w lipcu po zmianie terminu ze stycznia. Pełniąc rolę organizatora, Spielwarenmesse eG zrobiło wszystko, aby w tym roku zapewnić branży odpowiednią platformę targową. W związku z niesłabnącą niepewnością związaną z pandemią koronawirusa zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, zdecydowano o odwołaniu imprezy i skupieniu się na Spielwarenmesse 2022. Uchwała została podjęta na posiedzeniu Rady Nadzorczej 25 marca.

Komentując to ostatnie posunięcie, Ernst Kick, CEO Spielwarenmesse eG, stwierdził: „Początkowo otrzymaliśmy doskonałe opinie na temat Letniej Edycji zarówno od wystawców, jak i odwiedzających. Jednak w ostatnich tygodniach rozczarowująco powolna poprawa pandemii wzmogła niepewność w całej branży. Naszym najwyższym priorytetem pozostaje zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich naszych uczestników. ” Brak perspektywy politycznej w odniesieniu do targów znacząco wpłynął na zdolność organizatorów wystaw do podejmowania konkretnych planów, a międzynarodowych producentów i nabywców do planowania i rezerwacji podróży i zakwaterowania. Pomimo już rozpoczętych działań niemożliwe byłoby udane wystawienie Spielwarenmesse Summer Edition bez wyraźnego zaplanowania najważniejszego przygotowania do targów.

Organizator skupia obecnie wszelkie działania na targi Spielwarenmesse, które zaplanowane są od 2 do 6 lutego 2022 r. Pierwsza edycja, która odbędzie się we współpracy ze Spielwarenmesse Digital. Po raz pierwszy organizator połączy niezbędne doświadczenie wystawy na żywo w Norymberdze ze światem wirtualnym, zwiększając udział zarówno dostawców, jak i kupujących, zapewniając im jednocześnie najlepszą możliwą obsługę. „Otrzymujemy tak pozytywne reakcje ze wszystkich stron. Gracze rynkowi nie mogą się doczekać ponownego spotkania w lutym. Z niecierpliwością czekamy na powitanie wszystkich z powrotem w Norymberdze na 72. Spielwarenmesse ”- podsumował Kick.

E-handel nie wyprze tradycyjnego. Zakupy stacjonarne w 5 lat urosną o 10,5 proc

Handel internetowy dynamicznie rozwinął się w pandemii, ale ten tradycyjny też nie odpuszcza. Z prognoz Euromonitor I...
więcej

Firmy akceptują sankcje wobec Rosji, ale mają coraz mniejszą tolerancję dla braku płatności

Ponad 80 proc. mikro, małych i średnich firm opowiada się za wprowadzeniem sankcji gospodarczych na Rosję i Białoruś ...
więcej

Rodzinne Wyzwanie – Wybieramy Perełkę Roku 2022

Podkręcamy emocje z okazji Dnia Dziecka. Rodziny głosują na najciekawsze gry i zabawki. Czytelnicy i fani Magazynu Ś...
więcej

Duch Kijowa od COBI

Cobi chce w trybie ekspresowym wydać figurkę przedstawiającą na wpół legendarnego już "Ducha Kijowa"...
więcej